Dodatkowe

Z przymrużeniem oka

Faroeste Caboclo (2013)

João de Santo Cristo opuszcza Salvador da Bahia, pozostawia za sobą przykrą przeszłość i wyrusza w poszukiwaniu lepszego życia. W stolicy kraju jego drogi krzyżują sie z Marią Lucią, w której się zakochuje i ma nadzieję zbudować swoje życie od nowa. Niestety poprzez związanie się z miejscowymi handlarzami narkotyków, wdaje się w lokalną wojnę gangów.

Witamy

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące Brazylii! Dowiesz się co nieco o jej historii, poznasz najciekawsze zakątki tego pięknego krajui i znajdziesz niezbędne informacje dotyczące załatwiania różnych dokumentów w brazylijskich urzędach (m.in. wiz).Nie zabraknie również informacji dotyczących inwestycji oraz wielu ciekawostek z życia w Brazylii, a także rozmaite przepisy oraz materiały do nauki języka portugalskiego! Zapraszamy :)

Publikuj i redaguj artykuły na naszej stronie!

Chcesz pomóc w rozwijaniu tej strony i promowaniu Brazylii w Polsce oraz Polski w Brazylii??

Pomóż nam w rozwijaniu działu turystyki, kultury, spraw urzędowych... i wszystkich innych, które Cię interesują! Wystarczy, że napiszesz do nas!

Przepis brazylijski:

Te pyszne kuleczki, spotykane na wszystkich brazylijskich imprezach, zostały wyróżnione pierwszym miejscem w rankingu magazynu "Saveur". Całkiem słusznie...

Literatura brazylijska:

Brazylijski film:

Film psychologiczno-obyczajowy. Rio de Janeiro, czasy współczesne: 50-letnia kobieta przed dworcem kolejowym pisuje odpłatnie listy dla analfabetów.

Pewnego dnia jej klientka, matka 9-latka, która prosi o napisanie listu do dawno niewidzianego męża, ginie w wypadku drogowym. Wzruszającą opowieść o przyjaźni emerytowanej nauczycielki z małym osieroconym chłopcem, która na zawsze odmieniła ich życie.

Jesteś tutaj: Home Dodatkowe