Dodatkowe

Z przymrużeniem oka

Faroeste Caboclo (2013)

João de Santo Cristo opuszcza Salvador da Bahia, pozostawia za sobą przykrą przeszłość i wyrusza w poszukiwaniu lepszego życia. W stolicy kraju jego drogi krzyżują sie z Marią Lucią, w której się zakochuje i ma nadzieję zbudować swoje życie od nowa. Niestety poprzez związanie się z miejscowymi handlarzami narkotyków, wdaje się w lokalną wojnę gangów.

Witamy

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące Brazylii! Dowiesz się co nieco o jej historii, poznasz najciekawsze zakątki tego pięknego krajui i znajdziesz niezbędne informacje dotyczące załatwiania różnych dokumentów w brazylijskich urzędach (m.in. wiz).Nie zabraknie również informacji dotyczących inwestycji oraz wielu ciekawostek z życia w Brazylii, a także rozmaite przepisy oraz materiały do nauki języka portugalskiego! Zapraszamy :)

Publikuj i redaguj artykuły na naszej stronie!

Chcesz pomóc w rozwijaniu tej strony i promowaniu Brazylii w Polsce oraz Polski w Brazylii??

Pomóż nam w rozwijaniu działu turystyki, kultury, spraw urzędowych... i wszystkich innych, które Cię interesują! Wystarczy, że napiszesz do nas!

Przepis brazylijski:

Kolejne niesamowite pave! Chciałoby się napisać NAJLEPSZE (znowu)... Idealne dla fanów deserów orzechowych.

Literatura brazylijska:

Brazylijski film:

Urodził się w miejscowości Pedro Leopoldo, w stanie Minas Gerais i jest powszechnie znany jako Chico Xavier (Chico to brazylijski pseudonim Francisco). Przez całe życie napisał ponad 400 książek, za pomocą procesu zwanego pismem automatycznym, podczas którego jego ręka miała być kierowana przez duchy, które chciały pozostawić wiadomość. Niektóre z jego książek są uważane przez brazylijskich zwolenników spirytyzmu za kluczowe dla zrozumienia praktycznych i teoretycznych aspektów doktryny Allana Kardeca.

Duchowym przewodnikiem Xavierego był Emmanuel. Zgodnie z zapiskami, w czasach rzymskich Emmanuel został senatorem Publius Lentulus; w Hiszpanii reinkarnował się jako Ojciec Damian, a później jako profesor na Sorbonie.

Jesteś tutaj: Home Dodatkowe