Wystawa polonijnych artystek z Brazylii w Krakowie

"Brazylijska Natura - spojrzenia i inspiracje" - pod tym tytułem brazylijskie artystki polskiego pochodzenia prezentują swoje prace w Domu Polonii w Krakowie

"Wystawa (...) to efekt potrzeby serca artystek skupionych wokół Domu Kultury Polska – Brazylia w Kurytybie, urodzonych w Brazylii potomkiń polskich emigrantów przybyłych tutaj pod koniec XIX wieku. Potrzeby serca, wynikającej z miłości do dwóch ojczyzn i wspaniałych krajów jakimi są Brazylia i Polska, stanowiącej natchnienie do zaprezentowania polskiemu odbiorcy piękna brazylijskiej przyrody" - wyjaśnia we wstępie do katalogu z wystawy konsul Marek Makowski.

Autorki prezentowanych od 28 sierpnia w Domu Polonii w Krakowie prac to cenione polonijne artystki, z których większość odbyła w latach ubiegłych staże artystyczne w Polsce. Wszystkie posiadają dużą wiedzę w dziedzinie sztuk pięknych i know how rozmaitych technik plastycznych i fotograficznych, bogate portfolio, wyróżnienia  oraz doświadczenia wystawiennicze w Brazylii i za granicą. Na podkreślenie zasługuje też ich wielki wkład pracy w promocję współczesnej polskiej i polonijnej kultury w Brazylii w ostatnich latach. Wystawa „Brazylijska Natura – spojrzenia i inspiracje” jest dla nich kolejnym etapem owocnej kariery i dokonań.

 

 

Źródło: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kurytybie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wystawa polonijnych artystek z Brazylii w Krakowie