Aktualności

Wykład o walce Polski podczas II Wojny Światowej (Rio de Janeiro)

Już w najbliższy piątek (27.07.2018) o godzinie 18:30 zapraszamy wszystkich na wykład dotyczący walk Polski podczas II Wojny Światowej poprowadzony przez Arthura Trojana oraz Tomasza Lychowskiego. Spotkanie to ma na celu upamiętnienie Powstania Warszawskiego, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944. Miejsce spotkania: Sociedade Beneficente do Rio de Janeiro, Rua das Laranjeiras, 540 – Fundos.

"Świadek Historii" - nagroda honorowa IPN

Nagroda „Świadek historii to wyróżnienie honorowe, ustanowione w marcu 2009 r. zarządzeniem Prezesa IPN i przyznawane przez Instytut Pamięci Narodowej. Otrzymują ją osoby i instytucje  szczególnie zasłużone dla upamiętniania historii Narodu Polskiego oraz wspierające IPN w realizacji ustawowej działalności w obszarach edukacyjnym i naukowym. Wśród dotychczasowych laureatów znalazło się liczne grono kombatantów, nauczycieli, działaczy społecznych i samorządowców.  

"Echo Polonii Brazylijskiej" 5/2014

Zapraszamy do przeczytania aktualnego numeru biuletynu "Echo Polonii Brazylijskiej"! 

Pierwszy Festival Polono-Brasileiro w Colônia Muricy, São José dos Pinhais

W najbliższą sobotę w Colônia Muricy, São José dos Pinhais odbędzie się Pierwszy Festiwal Polono-Brasileiro, na który gorąco zapraszamy. 

Wystawa polonijnych artystek z Brazylii w Krakowie

"Brazylijska Natura - spojrzenia i inspiracje" - pod tym tytułem brazylijskie artystki polskiego pochodzenia prezentują swoje prace w Domu Polonii w Krakowie

Jesteś tutaj: Home Polska i Brazylia Aktualności