Książki, podręczniki i słowniki- recenzje

The Everything Learning Brazilian Portuguese

Książka "The Everything Learning Brazilian Portuguese" opracowana przez Fernandę L. Ferreira jest świetną pozycją dla każdego, kto chce zrozumieć gramatykę języka portugalskiego w wersji brazylijskiej. 

Idealnie nadaje się dla osób rozpoczynających naukę oraz tych bardziej zaawansowanych. Autorka w dwudziestu rozdziałach porusza najważniejsze zagadnienia językowe i dokładnie je tłumaczy. Każdy rozdział zakończony jest testem sprawdzającym, do którego klucz znajduje się na końcu książki. Dodatkowo - oprócz gramatyki - autorka kładzie nacisk na naukę słówek oraz umieszcza ciekawe informacje dotyczące Brazylii. Książka jest ciekawie wydana, dołączono do niej płytę CD. Podręcznik napisany w języku angielskim.  

Falando... lendo... escrevendo... portugues - um curso para estrangeiros

"Falando...lendo...escrevendo...portugues - um curso para estrangeiros" jest świetną propozycją dla osób, które rozpoczęły już naukę portugalskiego i chcą sprawdzić oraz utrwalić swoją wiedzę rozwiązując liczne zadania. Książka ma ponad 300 stron, z czego około 250 stron zajmują ciekawe ćwiczenia. 

Książka może sprawiać wrażenie nudnej ze względu na małą ilość obrazków - nie zrażajcie się, jest to jedna z najlepszych książek do nauki portugalskiego z Brazylii!

Dicionário Visual de Bolso 3 Em 1

Jeżeli jesteście wzrokowcami lub po prostu szukacie słownika, w którym wszystkie wyrazy są podzielona na kategorie tematyczne, zainteresujcie się słownikiem "Dicionário Visual de Bolso 3 Em 1". Jest to gruby (posiada ponad 2500 zdjęć) słownik trzy-językowy. Ze względu na atrakcyjne wydanie świetnie nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Z cyklu "Blondynka na językach": PORTUGALSKI

Z przyjemnością informujemy, iż w niektórych księgarniach jest już dostępna w przedsprzedaży książka Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach. Portugalski"

"To nie jest zwykły podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. „Blondynka na językach” to kurs nauki języków obcych, oparty o zupełnie nową metodę uczenia. Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki (...)"

Jesteś tutaj: Home Język portugalski Książki, podręczniki i słowniki- recenzje