Chico Xavier (2010)

Tytuł oryginalny: Chico Xavier
Reżyser: Daniel Filho
Gatunek: Biograficzny

 

Chico Xavier (właściwie - Francisco Cândido Xavier), (ur.2 kwietnia 1910 w Pedro Leopoldo (Brazylia), zm. 30 czerwca 2002) popularne medium w ruchu spirytystycznym w Brazylii. Napisał ponad 400 książek za pomocą pisma automatycznego.

Urodził się w miejscowości Pedro Leopoldo, w stanie Minas Gerais i jest powszechnie znany jako Chico Xavier (Chico to brazylijski pseudonim Francisco). Przez całe życie napisał ponad 400 książek, za pomocą procesu zwanego pismem automatycznym, podczas którego jego ręka miała być kierowana przez duchy, które chciały pozostawić wiadomość. Niektóre z jego książek są uważane przez brazylijskich zwolenników spirytyzmu za kluczowe dla zrozumienia praktycznych i teoretycznych aspektów doktryny Allana Kardeca.

Duchowym przewodnikiem Xavierego był Emmanuel. Zgodnie z zapiskami, w czasach rzymskich Emmanuel został senatorem Publius Lentulus; w Hiszpanii reinkarnował się jako Ojciec Damian, a później jako profesor na Sorbonie.

Chico Xavier wiódł proste życie. Wszystkie dochody z książek i darowizn przekazywał na cele charytatywne. Dostarczał m. in. żywność potrzebującym w Uberbie.

Pomimo ogromnej popularności Chico Xavier nie zmienił się przez całe życie. Chociaż cierpiał z powodów zdrowotnych (ogólne osłabienie wskutek podeszłego wieku), pracował aż do śmierci, czyli do 30 czerwca 2002.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home Kino brazylijskie Chico Xavier (2010)