Filmy brazylijskie

Abril Despedaçado (2001)

Scenariusz "Abril Despedaçado" oparty jest na powieści autorstwa albańskiego pisarza Ismaila Kadare i opowiada historię młodego człowieka, który pragnie pomścić śmierć swojego brata.

Historia rozgrywa się w 1910 roku w środowisku, dla którego więzy krwi są święte.

Anjos do Sol (2006)

Dwunastoletnia niepiśmienna Maria zostaje sprzedana przez swego ojca, by pracować jako pokojówka u Tadeu i wieść lepsze życie. Jednak ten sprzedaje ją farmerowi Lourenço, który pozbawia ją dziewictwa i oferuje swojemu nastoletniemu synowi, by wykorzystał dziewczynę do nabycia pierwszych doświadczeń seksualnych.  Kolejnym miejscem, do którego zostanie wysłana Maria jest dom publiczny, gdzie wykorzystywać ją będzie właściciel przybytku - podły Saraiva. Kiedy Marii uda się uciec do Rio de Janeiro w nadziei polepszenia swojego losu, natknie się na kolejną nieprzychylną jej osobę - Verę.

Assalto ao Banco Central (2011)

Napad na bank centralny to fikcyjna opowieść inspirowana największym w Brazylii – i drugim na świecie – napadem na bank, pokazujący historię zarówno od szczegółowych przygotowań przez bandytów, aż do śledztwa przeprowadzanego przez policję federalną.

Mafioso Barão wpadł na idealny pomysł zdobycia szybkiej gotówki w krótkim czasie. Planem idealnym miał być napad na bank centralny. Do tego potrzebował odpowiednich, zaufanych i zdeterminowanych osób gotowych na kradzież 164,7 milionów reali.

Prawdziwy napad miał miejsce w nocy z 6 na 7 sierpień 2005 roku w mieście Fortaleza. Bez oddania jakiegokolwiek strzału, bandyci przedostali się przez skonstruowany przez nich 84-metrowy tunel prowadzący z wynajętego lokalu. Trzy tony pieniędzy zostało bezkrwawo wyniesione z sejfów banku centralnego.

Batismo de Sangue (2006)

Jesteś tutaj: Home Kultura Kino brazylijskie