Karnawał w Salvadorze

Podczas gdy miliony imprezowiczów bawiło się na karnawałowych blokach ulicznych Rio de Janeiro i oglądało pokazy szkół samby na Sambodronie, równie liczne tłumy poddawały się karnawałowej gorączce w innych częściach Brazylii. To właśnie w Salvadorze organizowane są jedne z największych bloków ulicznych na świecie.

Salvador, stolica stanu Bahia zaczyna świętowanie karnawału jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Imprezy trwają przez sześć dni z rzędu, najczęściej od godziny 17:00 do godziny 5:00 rano. Parady odbywają się w dwóch najważniejszych rejonach miasta - Barra/Ondina oraz Campo Grande/Avenida, gdzie na platformach ciężarówek wypełnionych sprzętem grającym występują mniej i bardziej popularni artyści. 

Osoby, które zakupiły wejściówkę, otrzymują koszulkę nazywaną "Abada", która jest przepustką do strzeżonej przez ochroniarzy sekcji. Ceny wejściówek są w dużej mierze zależne od dnia imprezy oraz występujących artystów. Uczestnicy imprezy, którzy nie nabyli wejściówek bawią się poza wydzieloną sekcją o nazwie "pipoca" (tłum. "popcorn"). 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home O Brazylii w polskich mediach Karnawał w Salvadorze