RJ: Zwycięzca Karnawału 2013

W środę, trzynastego lutego ogłoszono, iż zwycięzcą konkursu karnawałowego 2013 w Rio de Janeiro po raz trzeci została szkoła samby Vila Isabel. Szkoła oczarowała widzów i sędziów swoim pokazem “A Vila canta o Brasil, celeiro do mundo – Água no feijão que chegou mais um” w poniedziałek, jedenastego lutego. 

Parada prowadzona przez znanego karnawałowego architekta Carnavalesca, odznaczała się przepięknymi strojami o bardzo żywych kolorach. Nagrodzona została również piosenka, która towarzyszyła pokazowi szkoły Vila Isabel, niemały wkład miał tutaj brazylijski kompozytor Arlindo Cruz. 

Liczenie głosów odbyło się na Sambodronie i było transmitowane w telewizji na żywo. Do ścisłej czołówki – oprócz nagrodzonej szkoły – dostały się również: Unidos da Tijuca (zeszłoroczny zwycięzca konkursu), Beija-Flor oraz Imperatriz Leopoldinense. 

Jedną z zasad konkursu był ustalony górny limit czasowy na przejście całej pardy każdej szkoły - 82 minuty. Za przekroczenie wyznaczonego czasu groziły punkty karne. Ukarana w ten sposób została jedna z najbardziej lubianych szkół – Mangueira. 

16 lutego, w sobotę odbyła się Parada Mistrzów, podczas której oprócz zwycięzcy konkursu, wystąpiły: Beija-Flor, Unidos da Tijuca, Imperatriz, Salgueiro oraz Grande Rio.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home O Brazylii w polskich mediach RJ: Zwycięzca Karnawału 2013