Inwestycje w Brazylii

Konta oszczędnościowe

A caderneta de poupança czyli konto oszczędnościowe jest tradycyjną i jedną z najpopularniejszych form oszczędzania w Brazylii. Oprocentowanie takiego konta wynosi tyle samo we wszystkich bankach i uzależnione jest od wysokości SELIC.

Agencje pracy w Brazylii

Wszystkim osobom poszukującym pracy/chcących zatrudnić pracowników w Brazylii polecamy bardzo ciekawy dokument zawierający listę większości brazylijskich i międzynarodowych (działających w Brazylii) agencji pracy wraz z danymi kontaktowymi. 

Rządowy Program Wsparcia Eksportu

Celem programu jest aktywizacja polskiego eksportu poprzez zwiększenie konkurencyjności oferty krajowych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. W ramach programu przewidziano udzielenie niskooprocentowanych kredytów w wysokości 5,7 mld zł do 2015 r.

Wydatki w branży kosmetycznej w Brazylii wyniosą 55 miliardów reali w 2013 roku.

Wydatki ponoszone przez Brazylijczyków na kosmetyki stale rosną. Według prognoz na 2013 rok 55,13 miliardów BRL zostanie skierowanych do tej branży, co daje wzrost o 11% w stosunku do 2012 roku. Dla osób chcących skorzystać z dobrej koniunktury w branży, franczyza wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Zatrudnienie w Brazylii będzie rosnąć

Pomimo wyższego bezrobocia odnotowanego w czerwcu, sytuacja w Brazylii oceniana jest jako stabilna i nie ma ryzyka braku zatrudnienia.

Brazylia obniża cło na 100 produktów

Minister finansów Brazylii zapowiedział obniżenie stawki cła na 100 produktów w większości używanych jako surowce w przemyśle. Celem jest zapobieganie, aby wysoki dolar, który osiągnął prawie 2,30 reala, nie podnosił ceny produktów importowanych i poziomu inflacji. Ma to być pomocą dla przemysłu krajowego w okresie niskiego wzrostu.

Jesteś tutaj: Home Praca i inwestycje Inwestycje w Brazylii