Puchar Konfederacji FIFA: Brazylia - Meksyk 2:0

Gospodarze Pucharu Konfederacji wygrali z Meksykiem 2-0 w meczu grupy A. Po tym zwycięstwie i wygranej Włochów z Japończykami, Canarinhos awansowali do półfinału turnieju. Meczem tym Brazylia przerwała złą passę, podczas której aż siedem razy w ciągu kilkunastu ostatnich lat przegrywała z Meksykiem.

Brazylijczycy rozpoczęli mecz bardzo agresywnie i już w 5. minucie skierowali piłkę do siatki przeciwnika. Gol nie został jednak zaliczony, ponieważ podający znajdował się na spalonym. Pierwsza bramka strzelona została w 9. minucie przez Neymara. Zapał brazylijskich graczy nieco ostygł w 23. minucie gry po nieudanej próbie strzelenia drugiego gola.

Pomimo starań obydwóch drużyn drugi gol padł dopiero w 90. minucie spotkania, kiedy to Jo ustanowił wynik meczu (2:0) dla gospodarzy spotkania.