Puchar Konfederacji FIFA: Brazylia - Włochy 4:2

W meczu 3. kolejki grupy A piłkarskiego Pucharu Konfederacji Brazylia wygrała z Włochami 4:2. Obydwie reprezentacje już wcześniej zapewniły sobie wejście do półfinału, ale Canarinhos - dzięki sobotniemu zwycięstwu - zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W sobotę drużyna Italii grała w osłabionym składzie - Andrę Pirlo wyeliminowała kontuzja, a Daniele De Rossi nie zagrał z powodu otrzymanych żółtych kartek. Pomimo tego, iż Brazylijczycy mieli znaczną przewagę, na pierwszego gola kibice czekali niemal do końca pierwszej połowy spotkania. W doliczonym czasie po rzucie wolnym skutecznym strzałem popisał się Dante, obecny piłkarz Bayernu Monachium.

Włosi wyrównali już w 6. minucie drugiej połowy spotkania. Chwilę później przewagę dla gospodarzy zdobył Neymar popisując się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Jedenaście minut później Fred zdobył kolejnego gola dla Canarinhos, na co goście odpowiedzieli trafieniem Giorgio Chielliniego w zamieszaniu podbramkowym.

W 88. minucie Fred zdobył kolejnego gola ustalając przy tym wynik meczu 4:2.

Brazylia - Włochy 4:2 (1:0)

Bramki: dla Brazylii - Fred (66, 88), Dante (45+1), Neymar (55); dla Włoch - Emanuele Giaccherini (51), Giorgio Chiellini (71).

Brazylia: Julio Cesar; Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz (34-Dante 34), Marcelo; Hernanes, Luiz Gustavo, Oscar; Hulk (76-Fernando), Neymar (69-Bernard), Fred.

Włochy: Gianluigi Buffon; Ignazio Abate (30-Christian Maggio), Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Mattia De Sciglio; Antonio Candreva, Alberto Aquilani, Claudio Marchisio, Riccardo Montolivo (26-Emanuele Giaccherini), Alessandro Diamanti (72-Stephan El Shaarawy); Mario Balotelli.