Puchar Konfederacji FIFA: Brazylia wygrywa w pięknym stylu!

W rozegranym na stadionie Maracana finale Pucharu Konfederacji FIFA, reprezentacja Brazylii w pięknym stylu pokonała Hiszpanię 3:0.

Gospodarze doskonale rozpoczęli mecz. Już w drugiej minucie spotkania Fred leżąc, kopnął piłkę prosto do bramki przeciwników. Pod koniec pierwszej połowy goście mieli szanse wyrównać wynik, jednakże w ostatniej chwili David Luiz wybił piłkę strzeloną przez napastnika. W ostatnich minutach pierwszej połowy, Neymar zwiększył przewagę Brazylii strzelając gola z ośmiu metrów.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się tak pomyślnie dla gospodarzy, jak i pierwsza. Już w pierwszych minutach Fred ustanowił wynik meczu uderzeniem w długi róg.

Hiszpania, pomimo wielu starań nie miała szans przeciwko agresywnym atakom Brazylijczyków. Czarę goryczy przelał Sergio Ramos, strzelając obok słupka z rzutu karnego oraz czerwona kartka dla  Gerarda Pique za faul na wychodzącym na czystą pozycję Neymarze.

Brazylijczycy przerwali dobrą passę Hiszpanów, która doznała pierwszej porażki po serii 29 meczów. Canarinhos po raz czwarty zdobyli Puchar Konfederacji FIFA

Brazylia - Hiszpania 3:0 (2:0)

Bramki: Fred (2, 47), Neymar (44).

Czerwona kartka: Gerard Pique (Hiszpania, 68).

Brazylia: Julio Cesar; Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Paulinho (88. Hernanes), Luiz Gustavo, Oscar; Hulk (73. Jadson), Neymar, Fred (80. Jo).

Hiszpania: Iker Casillas; Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba; Alvaro Arbeloa (46. Cesar Azpilicueta); Andres Iniesta, Xavi, Juan Mata (52. Jesus Navas), Sergio Busquets; Pedro, Fernando Torres (59. David Villa).

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia). Widzów: 73 531.