Turystyka - porady i wskazówki

Czego trzeba posmakować w Brazylii?

Poznawanie smaków danego kraju jest tak samo ważne, jak poznawanie jego zabytków i kultury. Ponadto wiele osób uważa, iż jedzenie jest jedną z najprzyjemniejszych elementów wakacji spędzonych za granicą. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się przedstawić listę potraw, deserów i napojów, które koniecznie należy spróbować podczas wizyty w Brazylii.

Autobusy międzymiastowe w Brazylii

TRASY MIĘDZYMIASTOWE

Po Brazylii - między innymi ze względu na odległości - zdecydowanie lepiej podróżuje się samolotem. Jednakże czasami warto skorzystać z autobusu. Ceny biletów i rozkład jazdy można sprawdzić tutaj:

Autobusy miejskie w Brazylii

TRASY MIEJSKIE

Jak wiadomo - w Brazylii trudno o porządny rozkład jazdy... Jeżeli jednak chcesz sprawdzić jakim autobusem możesz dojechać w pożądane miejsce, zajrzyj tutaj: 

Taksówki w Brazylii

Taksówki w Brazylii

Ceny taksówek w Brazylii są ujednolicone, to znaczy, że każda firma taksówkowa w danym mieście pobiera takie same opłaty za kilometr. Zasada ta nie dotyczy taksówek lotniskowych.

Jak kupić starter do telefonu "na kartę"

Jak kupić starter do telefonu "na kartę"

Podobnie jak w Polsce, w Brazylii można korzystać z telefonów komórkowych na abonament i "na kartę". W przypadku tych drugich w celu nabycia odpowiedniego startera niezbędny będzie numer CPF. W tym momencie mamy dwie możliwości: możemy sobie wyrobić taki numer lub możemy też poprosić osobę, która już taki numer ma o pójście z nami do salonu.

Kiedy lepiej płacić gotówką?

Kiedy lepiej płacić gotówką?

Robiąc zakupy w niektórych sklepach brazylijskich zapłacimy mniej, jeżeli będziemy płacić gotówką. Część z tych sklepów posiada odpowiednią tabliczkę informującą przy kasie, jednakże zawsze warto zapytać się sprzedawcy. Dotyczy to zarówno małych sklepików przyulicznych jak i sieciówek. Czasami zniżka jest symboliczna, a czasami można całkiem sporo zaoszczędzić. 

Jesteś tutaj: Home Turystyka Porady i wskazówki