Ślub cywilny w Brazylii poza urzędem

Niejeden marzy o egzotycznym ślubie w cieniu palm. Czy jest to możliwe? 

Oczywiście istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego przez dwóch obywateli Polski w Brazylii, jednakże udzielanie tego typu ślubów odbywa się najczęściej w ambasadzie lub konsulatach (więcej w artykule: "Ślub cywilny w konsulacie"). A tutaj nie ma co ukrywać - w przypadku Brazylii położenie polskich konsulatów nie jest specjalnie atrakcyjne. Do dyspozycji mamy Curitibę, Sao Paulo i Brasilię. Oczywiście można pojechać do konsulatu, wziąć ślub, a potem pojechać (lub prędzej: polecieć) pod palmy, jednakże to nie będzie już to samo. Czy w takim razie można zawrzeć związek małżeński na terenie Brazylii poza konsulatem?

Jeżeli wybierzemy sobie miejsce, w którym będziemy chcieli wziąć ślub (na przykład w wynajętej pousadzie przy prywatnej plaży) należy skontaktować się z odpowiednim konsulatem z zapytaniem czy zgodziłby się udzielić ślubu poza urzędem konsulatu. Prawdopodobnie trzeba będzie uzasadnić swoją prośbę. W przypadku odpowiedzi twierdzącej musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie pokryć wszystkie koszta, które poniesie konsul (w tym m.in. dojazd) w związku z całym procesem. 

W przypadku takiego ślubu obowiązują procedury (standardowe opłaty, wymagane dokumenty) takie same jak w przypadku ślubu w konsulacie i zostały one opisane w artykule "Ślub cywilny w konsulacie".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteś tutaj: Home Urzędy i dokumenty Ślub cywilny w Brazylii poza urzędem